Akvarelės bibliotekai

„Spalva ir vaizduotė“ – tai autorinė Sigutės Ach programa, kurią menininkė dėsto jau daugiau nei penkiolika metų. Čia kiekvienas dalyvis turi progą apsilankyti romantiškame Sigutės pasaulyje ir iš jo parsinešti įkvėpimo, lengvumo. O gal atrasti lig šiol nepastebėtus savo talentus. 

Pati Sigutė Ach savo seminarus vadina vaizduotės lavinimo ir turiningo bendravimo pamokomis, padedančiomis kiekvienam norinčiam surasti kelią į savo įdomų, kūrybingą ir pilnavertį gyvenimą.

Kaip vyksta užsiėmimas

Užsiėmimas prasideda pokalbiu-paskaita apie vaizduotės lavinimą ir jos svarbą kiekvieno žmogaus ir visuomenės gyvenime.

Vėliau demonstruojamas filmas apie akvarelės improvizacijas (trukmė – 12 min.)

Po filmo Sigutė Ach atsako į klausimus ir dar kartą trumpai papasakoja, kaip reikės lieti akvareles.

Vaikai iš eilės (jei jų yra daugiau nei 30), keisdami vienas kitą prie stalo, nulieja po 2 -5 akvarelines miniatiūras (kiekvienas). Kaip bus išdėlioti stalai ir visas veiksmų planas aptariami su Sigute iš anksto, planuojant susitikimą.

 

Tuomet vaikai stebėdami savo sukurtas akvarelines miniatiūras kuria „Žodžių tiltus“ – aprašo savo kūrinėlius, sukurdami nepakartojamus akvarelinių ekspromtų pavadinimus. Taip gimsta unikalūs darbeliai, liudijantys neišsemiamą vaizduotės potencialą

Pasakoja Sigutė Ach... 

Ant mažo akvarelinio popieriaus lapelio (geriausia jų pasiruošti daugiau) išliekite vandeniu mažą balutę. Drėgną lopinėlį. Tada įmerkite teptuką, tik patį galiuką, į akvarelę ir braukite ant šlapios vietos popieriuje.

Spalva liejasi? Puiku, pabandykite ir kitą spalvą. Na štai, tegu džiūsta. O dabar imkite kitą popierėlį, dar kitą, ir dar. 

Kai dėmelės išdžiūsta, apžiūrėkite tarsi stebėtumėte debesis danguje ar šešėlius. Jei nieko nematote, gal per arti žiūrite? Ištieskite ranką, pažiūrėkite ilgiau. Mat vaizdus pamatyti reikia įprasti.

Gyvenime dažniausiai privalome būti logiški ir punktualūs. Protingi. Atsakingi. Tai gerai. Tik kartais reikia būti užsisvajojusiems. Šiek tiek išplaukusiems. Poetiškiems. Susižavėjusiems. Jei jaučiate, kad dėmelė jums labai graži, o aplinkui daiktai ir vaizdai tapo dailesni – judate teisinga kryptimi. Suraskite žodžius, kurie dėmelę pakomentuotų – į ką panašus nulietas debesėlis? Vieno žodžio negana, reikia nors trijų, kad būtų nutiestas „žodžių tiltas“. Tai jungtis tarp patyrimo ir įsisąmoninimo.

Jūs – stebuklas ir paslaptis. Kiekvienas iš jūsų – unikalus, nepakartojamas kūrėjas. Nebūtinai paveikslų. Užtenka kurti meilę, gerus darbus, geras mintis. Jas įsisąmoninę, imsite kurti pasaulį. Tikiuos, su dar daugiau Gerumo.

Susisiekime

Sigutė Ach

Sigutė Ach

+370 698 70 153

sigute.ach@gmail.com
dog

Svarbi informacija

Dalyvių skaičius: iki 60 dalyvių. Viena, dvi klasės.

Priemonės: Visas priemones atsiveža Sigutė Ach, jos įeina į kainą.

Trukmė: nuo 2 val. Priklauso nuo dalyvių skaičiaus ir nuo kviečiančios pusės pageidavimų.

Tinkama erdvė: Bibliotekos patalpos, skirtos tokiems susitikimams. Pirmoje dalyje turi būti patogu išklausyti paskaitėlę, pažiūrti filmą. Antroje dalyje bus reikalingi stalai, prie kurių sėdės visi dalyviai, arba sėdės keisdamiesi. Labai gerai, jei netoli yra kriauklė su vandeniu.

Reikalinga įranga: multimedija, ekranas, garso aparatūra, kriauklė vandeniui semti/išpilti.

Autografas: dalyviai turėtų būti truputį informuoti, su kuo jie susitiks, būti pasirengę užduoti klausimus ir išklausyti atsakymų.

Taip pat būtų nuostabu, jei vaikai būtų pamokyti, kaip reikia prašyti autografo (visiškai netinka jų rankytės ar išplėšti sąsiuvinių lapai). Galima iš anksto pasirūpinti užrašų knygele, kuri skirta tik autografams arba įsigyti skirtuką, atviruką su Sigutės Ach (o ne kito autoriaus) piešiniu. Visų puikiausia, žinoma, – knyga, kurią Sigutė Ach yra iliustravusi, taigi, reikėtų pamokyti vaikus atkreipti dėmesį į tai, kas yra autorius ir kas iliustravo knygą, kurią jie įsigyja.

Kaina: nuo 250 €, priklauso nuo dalyvių skaičiaus.  (skaičiuojamos papildomos transporto išlaidos). VšĮ „Menų valtys“ išrašo sąskaitas faktūras.

Dovanėlės: Sigutė Ach padovanoja dalyviams po vieną jau retenybe tapusį savo atviruką ar reprodukciją

Nemokamai:  Į bet kurį seminarą nemokamai priimami socialiai remtini vaikai.

Užimtumo kalendorius

Susisiekite

Susisiekite