Angelų sodas

Šio gražaus bendro užsiėmimo tikslas – sukurti instaliaciją „Angelų sodas“, primenančią mūsų protėvių kuriamus šiaudinius sodus.

Dalyviai iš spalvoto ir balto popieriaus skiautelių iškarpo daug angelėlių pagal Sigutės Ach pateikiamas formeles. Mokomasi iškirpti angelėlį pagal senovinio karpinio pavyzdį. Ant angelėlių sparnų rašomi kuo gražesni, nuoširdesni palinkėjimai, sparneliai papuošiami karpiniais. Šie nuostabūs kūrinėliai sukabinami į bendrą junginį – ant rato kabantį sodą ir paliekami siūbuoti erdvėje, kurioje buvo sukurti, kad skleistų Gėrį, Taiką, Skaistumą.

Po tokiu gražiu sodu smagu gerti arbatą ar tiesiog ramiai šnekučiuotis apie kūrybą ir pasaulį, deklamuoti eiles ar sekti pasakas. Tuo metu Sigutė atsako į klausimus, dalina autografus.

Ši programa gimė begalvojant apie sakralią šventę. Apie tylią ir emociškai švarią erdvę, kurioje sukiojasi šiaudinis protėvių sodas.

Iš daugybės spalvoto popieriaus, margų akvarelių skiautelių iškarpyti angelėliai apgyvendinami instaliacijoje ant lanko.

Įkvėpti Sigutės Ach pasakojimo, dalyviai sukuria daug nuoširdžių frazių – lyg gėrio užkalbėjimų – ir juos surašo ant pagamintų angelų. Sparnus, o ir pačius angelus išpuošia karpiniais.

Pabaigoje stebime, rodos, besvorį , nuo menkiausio vėjelio siūbuojantį angelų sūkurį, nešantį kažkur nuoširdžius dalyvių jausmus.

Instaliacija puikiai tinka papuošti fojė, mokyklos ar bibliotekos renginių salę. Ji gali būti tiek žiemos, tiek pavasario švenčių proga.

Susitikimo metu Sigutė Ach papasakoja apie angelus savo kūryboje, apie angelo simbolį žmonijos kultūroje. Kūrybiškai skatina pažinti „angelišką“ savosios asmenybės pusę, įkvepia atrasti, puoselėti ją.

Tai gražus, šventiškas bendrumo veiksmas. Apjungiantis, nuteikiantis tvarumo linkme.

Susisiekime

+370 646 19944

info@siguteach.lt
dog

Svarbi informacija

Tai šventinis užsiėmimas – jauki popietė gaminant popierinius angelėlius. (Galimas tik kviečiančiajai pusei sutikus intensyviai padėti)

Būtų gerai, jei būtų galimybė klausytis ramios, jaukios muzikos.

Iki 50 dalyvių (skaičių nustato kviečiančioji pusė, tačiau reiktų turėti omeny, kad pradinių klasių moksleiviai yra daug dėmesingesni, kai jų nedaug, rekomenduojame kviesti vieną–dvi klases)

Galima gaminti ir didelį ANGELŲ SODĄ, tuomet kviečiama daugiau dalyvių, bet ne vienu metu, o grupėmis/klasėmis kas valandą. Tuomet pabaigoje būtų gerai visiems kartu sodą pristatyti parodant kokią nors vaikų programą.

Visas priemones instaliacijai sujungti ir pakabinti, klijus, vielutes, pieštukus, rašiklius, dekoratyvinių detalių ir dalį popieriaus atsiveža Sigutė Ach.

Dalyviai (kiekvienas) turi atsinešti:

1. Mažytes, karpiniams skirtas žirklutes (tinka manikiūrinės)

Dėmesio kairiarankiai: turėkite jums tinkamas žirklutes

2. Dekoratyvinio popieriaus: gražaus, ir margo, ir spalvoto. Tai gali būti ir nuo dovanų likęs popierius ir išardytos pakuotės ar maišeliai. Svarbu, kad būtų gražu.

Bendras kiekvieno dalyvio turimas popieriaus plotas maždaug keturi A4 formato lapai.

Kuo įvairesnis bus popierius, tuo gražiau atrodys Sodas.

Trukmė: apie 2 val.

Tinkama erdvė: patalpa, skirta dirbti prie stalų (klasė, bibliotekos skaitykla, muziejaus fojė)

Būtinai turi būti numatyta, kur kabos SODAS (pvz., lubose kabliukas ir laisva vieta po juo iki grindų )

Dalyviai turėtų būti truputį informuoti, su kuo jie susitiks, būti pasirengę užduoti klausimus ir išklausyti atsakymų.
Taip pat būtų nuostabu, jei vaikai būtų pamokyti, kaip reikia prašyti autografo (visiškai netinka jų rankytės ar išplėšti sąsiuvinių lapai). Galima iš anksto pasirūpinti užrašų knygele, kuri skirta tik autografams arba įsigyti skirtuką, atviruką su Sigutės Ach (o ne kito autoriaus) piešiniu. Visų puikiausia, žinoma, – knyga, kurią Sigutė Ach yra iliustravusi, taigi, reikėtų pamokyti vaikus atkreipti dėmesį į tai, kas yra autorius ir kas iliustravo knygą, kurią jie įsigyja.

Kaina: 8–10 € žmogui (jei užsiėmimas rengiamas ne Vilniuje, papildomai skaičiuojamos transporto išlaidos).
Mokytojų dėmesiui! Į bet kurį seminarą nemokamai priimami socialiai remtini vaikai.
Registruojame grupes ir į vakarinius užsiėmimus nuo 17 val., tačiau vakariniams užsiėmimams kaina dvigubėja.
Seminarai nerengiami savaitgaliais ir švenčių dienomis.

Užimtumo kalendorius

Susisiekite

Susisiekite