Knygos kelias

„Knygos kelias“ – tai autorinė Sigutės Ach programa, kurią menininkė dėsto jau daugiau nei dešimt metų. Programos sudėtingumas ir gilumas pritaikomas pagal auditorijos amžių ir pasiruošimą. Programa sudaryta iš dviejų dalių: paskaitos ir praktinės dalies.

Paskaitoje aptariama knygos atsiradimo istorija. Smulkiai išdėstomi leidybos ir spausdinimo etapai. Aptariami leidinių sklaidos niuansai. Diskutuojama apie knygos išliekamąją vertę, iliustracijas ir jų meniškumą, apie popierių ir šriftus.

Antroje, praktinėje užsiėmimo dalyje gaminama  simpatiška mažytė knygelė, turinti visas rimtos knygos dalis: viršelį, priešlapius, lankus.

Užsiėmimo metu žaidžiamas žodžių pasirinkimo žaidimas, knygos puslapiai dekoruojami autoriniais Sigutės Ach antspaudėliais.

Šis praktinis užsiėmimas gali būti išdėstytas  pedagogams bei bibliotekininkams kaip metodika. Gautos žinios padės sudominti vaikus skaitymu ir knyga. Juk tai – unikalus kultūros reiškinys, būtinas vaizduotei lavinti.

 

„Knyga – plazdantis puslapiais paukštis, kiekvienas gali išmokti jo kalbą. Ir jis taps durimis į PASAULIUS, į stebuklus, išmokys mylėti, taps draugu.

Kada gimsta knyga ir kur? Kas šnibžda žodžius rašytojams, niūniuoja muziką kompozitoriams... Kokio dydžio mašina atspausdina knygą ir kokio dydžio ji būna, kol dar jos

nesusiuvo? Kuo piešia spaustuvėje mašinos? Taškais? Ateikit, ir aš jums parodysiu juos

per žiūronėlius... Ateikit, ir mes prisijaukinsime šnarančius puslapius...“ – sako Sigutė Ach.

Susisiekime

Sigutė Ach

Sigutė Ach

+370 698 70 153

sigute.ach@gmail.com
dog

Svarbi informacija

Tai paskaita ir praktinis užsiėmimas

Dalyvių skaičius: 20-25

Priemonės: Į kainą įeina visi ruošiniai ir visos dailės priemonės. Pamokose naudojamos tik profesionalios dailės priemonės.

Trukmė: 2 akademinės val. (dvi pamokos su pertrauka)

Tinkama erdvė: patalpa, skirta dirbti prie stalų (klasė, bibliotekos skaitykla, muziejaus fojė)

Reikalinga įranga: multimedija, ekranas, garso aparatūra.

Autografas: dalyviai turėtų būti truputį informuoti, su kuo jie susitiks, būti pasirengę užduoti klausimus ir išklausyti atsakymų.

Taip pat būtų nuostabu, jei vaikai būtų pamokyti, kaip reikia prašyti autografo (visiškai netinka jų rankytės ar išplėšti sąsiuvinių lapai). Galima iš anksto pasirūpinti užrašų knygele, kuri skirta tik autografams arba įsigyti skirtuką, atviruką su Sigutės Ach (o ne kito autoriaus) piešiniu. Visų puikiausia, žinoma, – knyga, kurią Sigutė Ach yra iliustravusi, taigi, reikėtų pamokyti vaikus atkreipti dėmesį į tai, kas yra autorius ir kas iliustravo knygą, kurią jie įsigyja.

Kaina: nuo 10 € dalyviui (skaičiuojamos papildomos transporto išlaidos). VšĮ „Menų valtys“ išrašo sąskaitas faktūras.

Nemokamai:  Į bet kurį seminarą nemokamai priimami socialiai remtini vaikai.

Dovanėlės: Sigutė Ach padovanoja dalyviams po vieną jau retenybe tapusį savo atviruką ar reprodukciją 

Užimtumo kalendorius

Susisiekite

Susisiekite