Akvarelės bibliotekai

Užsiėmimas prasideda pokalbiu-paskaita apie vaizduotės lavinimą ir jos svarbą kiekvieno žmogaus ir visuomenės gyvenime.

Vėliau demonstruojamas filmas apie akvarelės improvizacijas (trukmė – 12 min.)

Po filmo Sigutė Ach atsako į klausimus ir dar kartą trumpai papasakoja, kaip reikės lieti akvareles.

Vaikai iš eilės, keisdami vienas kitą prie stalo, nulieja po 2 akvarelines miniatiūras.

Tuomet vaikai stebėdami savo sukurtas akvarelines miniatiūras kuria „Žodžių tiltus“ – aprašo savo kūrinėlius, sukurdami nepakartojamus akvarelinių ekspromtų pavadinimus. Taip gimsta unikalūs darbeliai, liudijantys neišsemiamą vaizduotės potencialą.

„Spalva ir vaizduotė“ – tai autorinė Sigutės Ach programa, kurią menininkė dėsto jau daugiau nei penkiolika metų. Čia kiekvienas dalyvis turi progą apsilankyti romantiškame Sigutės pasaulyje ir iš jo parsinešti įkvėpimo, lengvumo. O gal atrasti lig šiol nepastebėtus savo talentus.
Pati Sigutė Ach savo seminarus vadina vaizduotės lavinimo ir turiningo bendravimo pamokomis, padedančiomis kiekvienam norinčiam surasti kelią į savo įdomų, kūrybingą ir pilnavertį gyvenimą.

Kaip vyksta užsiėmimas? Pasakoja Sigutė Ach...
Ant mažo akvarelinio popieriaus lapelio (geriausia jų pasiruošti daugiau) išliekite vandeniu mažą balutę. Drėgną lopinėlį. Tada įmerkite teptuką, tik patį galiuką, į akvarelę ir braukite ant šlapios vietos popieriuje.

Spalva liejasi? Puiku, pabandykite ir kitą spalvą. Na štai, tegu džiūsta. O dabar imkite kitą popierėlį, dar kitą, ir dar.
Kai dėmelės išdžiūsta, apžiūrėkite tarsi stebėtumėte debesis danguje ar šešėlius. Jei nieko nematote, gal per arti žiūrite? Ištieskite ranką, pažiūrėkite ilgiau. Mat vaizdus pamatyti reikia įprasti.

Gyvenime dažniausiai privalome būti logiški ir punktualūs. Protingi. Atsakingi. Tai gerai. Tik kartais reikia būti užsisvajojusiems. Šiek tiek išplaukusiems. Poetiškiems. Susižavėjusiems. Jei jaučiate, kad dėmelė jums labai graži, o aplinkui daiktai ir vaizdai tapo dailesni – judate teisinga kryptimi.

Jūs – stebuklas ir paslaptis. Kiekvienas iš jūsų – unikalus, nepakartojamas kūrėjas. Nebūtinai paveikslų. Užtenka kurti meilę, gerus darbus, geras mintis. Ir sukursite pasaulį. Su dar daugiau Gerumo.

Susisiekime

+370 646 19944

info@siguteach.lt
dog

Svarbi informacija

Tai paskaita ir praktinis užsiėmimas. (Galimas tik kviečiančiajai pusei sutikus intensyviai padėti)

Iki 60 dalyvių.

Visas priemones atsiveža Sigutė Ach.

Trukmė: apie 2 val.

Tinkama erdvė: patalpa, skirta susitikimams su auditorija.

Reikalinga įranga: multimedija, ekranas, garso aparatūra, mikrofonas (jei reikia), akvarelės liejimui paruošto ilgo stalo (20–30 piešimo vietų), gali būti be kėdžių (atskirai nuo sėdimų vietų, skirtų paskaitos klausymui), kriauklė vandeniui semti ir išpilti.

! Reikia, kad asistentais galėtų pabūti pedagogai, bibliotekininkai ar vyresniųjų klasių moksleiviai.

Jei yra sąlygos (didelis švarus grindų plotas), galima surengti spontanišką darbų pristatymą su paveikslėlių pavadinimų skaitymu, jei dalyviai nebūna pavargę.

Dalyviai turėtų būti truputį informuoti, su kuo jie susitiks, būti pasirengę užduoti klausimus ir išklausyti atsakymų.

Taip pat būtų nuostabu, jei vaikai būtų pamokyti, kaip reikia prašyti autografo (visiškai netinka jų rankytės ar išplėšti sąsiuvinių lapai). Galima iš anksto pasirūpinti užrašų knygele, kuri skirta tik autografams arba įsigyti skirtuką, atviruką su Sigutės Ach (o ne kito autoriaus) piešiniu. Visų puikiausia, žinoma, – knyga, kurią Sigutė Ach yra iliustravusi, taigi, reikėtų pamokyti vaikus atkreipti dėmesį į tai, kas yra autorius ir kas iliustravo knygą, kurią jie įsigyja.

Kaina: 8–10 € žmogui (jei užsiėmimas rengiamas ne Vilniuje, papildomai skaičiuojamos transporto išlaidos).
Mokytojų dėmesiui! Į bet kurį seminarą nemokamai priimami socialiai remtini vaikai.
Registruojame grupes ir į vakarinius užsiėmimus nuo 17 val., tačiau vakariniams užsiėmimams kaina dvigubėja.
Seminarai nerengiami savaitgaliais ir švenčių dienomis.
Į kainą įeina visi ruošiniai ir visos dailės priemonės. Pamokose naudojamos tik profesionalios dailės priemonės.

Užimtumo kalendorius

Susisiekite

Susisiekite