Laiškas knygai

„Laiškas knygai“ – tai nauja autorinė Sigutės Ach programa, gimusi dėstant pamoką „Knygos kelias“. Programos sudėtingumas ir gilumas pritaikomas pagal auditorijos amžių ir pasiruošimą. Programa sudaryta iš dviejų dalių: paskaitos ir praktinės dalies.

Paskaitoje aptariama knygos atsiradimo istorija. Pagal auditorijos supratimo galimybes aptariami knygelės konstrukcijos elementai ir leidinio spausdinimo etapai. Nagrinėjama vaizduotės, teksto sukūrimo tema. Užsiėmimo metu žaidžiamas žodžių pasirinkimo žaidimas, žaidimai „Įsivaizduok“ ir „Aš – rašytojas“.

Antroje, praktinėje užsiėmimo dalyje gaminama knygelė.

Jos sudėtingumas priklauso nuo užsiėmimo dalyvių amžiaus. Jei dalyviai pradinukai – gaminama bendra knyga, kurios tema „Laiškas knygai“. Iš atskirų vaikų sukurtų puslapių Sigutė sukonstruoja knygą, dar kartą pademonstruodama visas jos dalis – viršelį, nugarėlę, priešlapius. Knyga lieka klasėje ir vaikai iš eilės ją gali pildyti kaip bendrą kūrinį, rašydami laišką knygai. Į užsiėmimą dalyviai turėtų atsinešti savo pieštukus.

Vyresni vaikai gali knygą gamintis patys. Galimi du modeliai: iš atskirų lapų arba iš spalvotų vokų (šis variantas kiek brangesnis, nes reikės įsigyti vokus). Tuomet kiekvienas dalyvis pasigamina unikalią knygutę. Į užsiėmimą vyresniems reikia atsinešti savo klijus (geriausiai tinka kanceliariniai pieštukiniai klijai), žirklutes, pieštukus.

Šis praktinis užsiėmimas puikiai tinka ir pedagogams bei bibliotekininkams. Gautos žinios padės sudominti vaikus skaitymu ir knyga. Juk tai – unikalus kultūros
reiškinys, būtinas vaizduotei lavinti.

„Knyga – plazdantis puslapiais paukštis, kiekvienas gali išmokti jo kalbą. Ir jis taps durimis į PASAULIUS, į stebuklus, išmokys mylėti, taps draugu.
Kada gimsta knyga ir kur? Kas šnibžda žodžius rašytojams, niūniuoja muziką kompozitoriams... Kokio dydžio mašina atspausdina knygą ir kokio dydžio ji būna, kol dar jos
nesusiuvo? Kuo piešia spaustuvėje mašinos? Taškais? Ateikit, ir aš jums parodysiu juos per žiūronėlius... Ateikit, ir mes prisijaukinsime šnarančius puslapius“, – kviečia Sigutė Ach.

Susisiekime

Silvija Smolskaitė

Silvija Smolskaitė

+370 646 19944

info@siguteach.lt
dog

Svarbi informacija

Tai paskaita ir praktinis užsiėmimas.

Dalyvių skaičius: 20–25 

Trukmė: 2 akademinės valandos (dvi pamokos su pertrauka).

Tinkama erdvė: patalpa, skirta dirbti prie stalų (klasė, bibliotekos skaitykla, muziejaus fojė)

Kaina: 8–10 € vaikui (jei užsiėmimas rengiamas ne Vilniuje, papildomai skaičiuojamos transporto išlaidos).
Mokytojų dėmesiui! Į bet kurį seminarą nemokamai priimami socialiai remtini vaikai.
Registruojame grupes ir į vakarinius užsiėmimus nuo 17 val., tačiau vakariniams užsiėmimams kaina dvigubėja.
Seminarai nerengiami savaitgaliais ir švenčių dienomis.

Papildomi renginiai:

Kviečiančios pusės pageidavimu gali būti organizuota labai nedidelė leidyklos „Nieko rimto“ leidinių mugė. Tokiu atveju vaikus reikėtų iš anksto įspėti apie tai, kad tėveliai juos aprūpintų lėšomis, ir numatyti tvarką, kuria vaikučiai tas prekes įsigys.

Užimtumo kalendorius

Susisiekite

Susisiekite