Angelų sodas

Ši programa gimė begalvojant apie sakralią šventę. Apie tylią ir emociškai švarią erdvę, kurioje sukiojasi šiaudinis protėvių sodas.

Dalyviai iš daugybės spalvoto, marginto ir balto popieriaus skiautelių iškarpo daug angelėlių pagal Sigutės Ach pateikiamas formeles. Mokomasi iškirpti angelėlį pagal senovinio karpinio pavyzdį.

Įkvėpti Sigutės Ach pasakojimo, dalyviai sukuria daug nuoširdžių frazių – lyg gėrio užkalbėjimų – ir juos surašo ant pagamintų angelų. Sparnus, o ir pačius angelus išpuošia karpiniais.

Šie nuostabūs kūrinėliai sukabinami į bendrą junginį – ant rato kabantį karpinių sodą ir paliekami siūbuoti erdvėje, kurioje buvo sukurti, kad skleistų Gėrį, Taiką, Skaistumą.

Tarp angelėlių įterpiami mažyčiai laiškeliai su palinkėjimais ir svajonėmis, eilėraščiais ir sparnuotomis frazėmis.

Pabaigoje stebime, rodos, besvorį , nuo menkiausio vėjelio siūbuojantį angelų sūkurį, nešantį kažkur nuoširdžius dalyvių jausmus.

Instaliacija puikiai tinka papuošti fojė, mokyklos ar bibliotekos renginių salę. Ji gali būti tiek žiemos, tiek pavasario švenčių proga.

Labai gera vėliau skaityti tai, kas parašyta laiškeliuose ir ant angelėlių sparnų: Angelų Sodas “kalba”nuoširdžiais vaikų balsais. Todėl būtų puiku, jei prie Sodo galėtų prieiti ir pabūti visi norintys.

Susitikimo metu Sigutė Ach papasakoja apie angelus savo kūryboje, apie angelo simbolį žmonijos kultūroje. Kūrybiškai skatina pažinti „angelišką“ savosios asmenybės pusę, įkvepia atrasti, puoselėti ją.

Po tokiu gražiu sodu smagu gerti arbatą ar tiesiog ramiai šnekučiuotis apie kūrybą ir pasaulį, deklamuoti eiles ar sekti pasakas. Tuo metu Sigutė atsako į klausimus, dalina autografus.

Tai gražus, šventiškas bendrumo veiksmas. Apjungiantis, nuteikiantis tvarumo linkme.

Susisiekime

Sigutė Ach

Sigutė Ach

+370 698 70 153

sigute.ach@gmail.com
dog

Svarbi informacija

Tai šventinis užsiėmimas – jauki popietė gaminant popierinius angelėlius. (Galimas tik kviečiančiajai pusei sutikus intensyviai padėti)

Būtų gerai, jei būtų galimybė klausytis ramios, jaukios muzikos.

Dalyvių skaičius: iki 50 dalyvių (skaičių nustato kviečiančioji pusė, tačiau reiktų turėti omeny, kad pradinių klasių moksleiviai yra daug dėmesingesni, kai jų nedaug, rekomenduojame kviesti vieną–dvi klases)

Galima gaminti ir didelį ANGELŲ SODĄ, tuomet kviečiama daugiau dalyvių, bet ne vienu metu, o grupėmis/klasėmis kas valandą. Tuomet pabaigoje būtų gerai visiems kartu sodą pristatyti parodant kokią nors vaikų programą.

Priemonės: visas priemones instaliacijai sujungti ir pakabinti, klijus, vielutes, pieštukus, rašiklius, dekoratyvinių detalių, visokių rūšių popierių ir kitus įrankius atsiveža Sigutė Ach.

Trukmė:  2 -3val.

Tinkama erdvė: patalpa, skirta dirbti prie stalų (klasė, bibliotekos skaitykla, muziejaus fojė). Kartais vaikai puikiai įsitaiso aktų salėje ant grindų, jei ji su kilimu, bet keleto stalų vistiek reikia.

Būtinai turi būti numatyta, kur kabos SODAS (pvz., lubose kabliukas ir laisva vieta po juo iki grindų )

Autografas: dalyviai turėtų būti truputį informuoti, su kuo jie susitiks, būti pasirengę užduoti klausimus ir išklausyti atsakymų.

Taip pat būtų nuostabu, jei vaikai būtų pamokyti, kaip reikia prašyti autografo (visiškai netinka jų rankytės ar išplėšti sąsiuvinių lapai). Galima iš anksto pasirūpinti užrašų knygele, kuri skirta tik autografams arba įsigyti skirtuką, atviruką su Sigutės Ach (o ne kito autoriaus) piešiniu. Visų puikiausia, žinoma, – knyga, kurią Sigutė Ach yra iliustravusi, taigi, reikėtų pamokyti vaikus atkreipti dėmesį į tai, kas yra autorius ir kas iliustravo knygą, kurią jie įsigyja.

Kaina: nuo 10 € dalyviui (skaičiuojamos papildomos transporto išlaidos). VšĮ “Menų valtys” išrašo sąskaitas faktūras.

Jei tai – didelis Angelų Sodas, kurio kūrime dalyvaus daugiau nei 50 žmonių, kaina aptariama, žinant dalyvių skaičių.

Angelėlis namo: visada po vieną angelėlį dalyviai parsineša namo šviesiam renginiui atminti.

Nemokamai:  Į bet kurį seminarą nemokamai priimami socialiai remtini vaikai.

Užimtumo kalendorius

Susisiekite

Susisiekite