Dideli ir maži, nerimti

Paroda, aplankiusi daug Lietuvos miestų, pagaliau sugrįžo namo. Šiuo metu nebeeksponuojama.

Autorinių darbų parodą, kuri atkeliaus į biblioteką, sudaro įvairūs dailininkės darbai, sukurti skirtingais laikotarpiais. Kai kurie jų virto atvirlaiškiais ir iškeliavo net į tokias tolimas šalis kaip JAV ar Japonija. Sigutė Ach sako, kad jai nesvarbu, kokią galutinę formą įgauna kūrinys, jai tai „pirmiausia yra pasakojimas apie pasaulyje tvyrančią harmoniją ir gėrį“. Dailininkė teigė mėgstanti stebėti žmones, o jų būsenos, mimikos vėliau išryškėja piešiniuose.

Kiekvienas piešinys (šioje parodoje jie gerokai didesni nei įprasta) – tai atvirukas iš vidinio menininkės pasaulio. Spalvotose akvarelėse lengva Sigutės Ach ranka piešia tai besišypsantį katiną, tai rudens vėjo pagautą angelo sparną. Tai pokalbis su autorę supančiu pasauliu, jautriai atsakant į besikeičiančią šviesą, žmonių nuotaikas, metų laikus. Laisvai nutiškę akvareliniai ekspromtai išlavintoje Sigutės vaizduotėje tampa nuostabiomis interpretacijomis, nustebinančiomis, prajuokinančiomis, nuteikiančioms pasvajoti apie sparnus pavasario paukščiams... arba sau.

„Mano menas – tarsi maža šventė, todėl stengiuosi jį įkrauti tik labai švariomis emocijomis“, – sako Sigutė Ach, kviesdama į savo autorinių darbų parodą.