Akvarelės mokyklos šventei

Užsiėmimas prasideda pokalbiu-paskaita apie vaizduotės lavinimą ir jos svarbą kiekvieno žmogaus ir visuomenės gyvenime.

Vėliau demonstruojamas filmas apie akvarelės improvizacijas (trukmė – 12 min.)

Po filmo Sigutė Ach atsako į klausimus ir dar kartą trumpai papasakoja, kaip reikės lieti akvareles.

Praktiniame užsiėmime dalyvauja grupė po grupės (vienoje grupėje viena klasė).

Nuliejus akvarelytes vaikai sukuria joms asociacijų aprašymus – pavadinimus.

Surengiama spontaniška paroda ant sienos, kur laikinai su ekspoziciniu plastiku (nekenkia sienoms) pritvirtinami dalyvių darbeliai. Atrodo tikrai gražiai.

Jei dalyviai nebūna pavargę, garsiai ir iškilmingai perskaitome sukurtus pavadinimus, tai įspūdinga renginio dalis, dalyvauja visos grupės (parodos vietoje reikia mikrofono).

Po renginio vaikai savo kūrinius pasiima namo ar palieka mokyklai. Kartais kiekviena klasė savo kūrinėlius klijuoja ant atskiro vyniojamo popieriaus lakšto ir po renginio papuošia klasę.

„Spalva ir vaizduotė“ – tai autorinė Sigutės Ach programa, kurią menininkė dėsto jau daugiau nei penkiolika metų. Čia kiekvienas dalyvis turi progą apsilankyti romantiškame Sigutės pasaulyje ir iš jo parsinešti įkvėpimo, lengvumo. O gal atrasti lig šiol nepastebėtus savo talentus.
Pati Sigutė Ach savo seminarus vadina vaizduotės lavinimo ir turiningo bendravimo pamokomis, padedančiomis kiekvienam norinčiam surasti kelią į savo įdomų, kūrybingą ir pilnavertį gyvenimą.

Kaip vyksta užsiėmimas? Pasakoja Sigutė Ach...
Ant mažo akvarelinio popieriaus lapelio (geriausia jų pasiruošti daugiau) išliekite vandeniu mažą balutę. Drėgną lopinėlį. Tada įmerkite teptuką, tik patį galiuką, į akvarelę ir braukite ant šlapios vietos popieriuje.

Spalva liejasi? Puiku, pabandykite ir kitą spalvą. Na štai, tegu džiūsta. O dabar imkite kitą popierėlį, dar kitą, ir dar.
Kai dėmelės išdžiūsta, apžiūrėkite tarsi stebėtumėte debesis danguje ar šešėlius. Jei nieko nematote, gal per arti žiūrite? Ištieskite ranką, pažiūrėkite ilgiau. Mat vaizdus pamatyti reikia įprasti.

Gyvenime dažniausiai privalome būti logiški ir punktualūs. Protingi. Atsakingi. Tai gerai. Tik kartais reikia būti užsisvajojusiems. Šiek tiek išplaukusiems. Poetiškiems. Susižavėjusiems. Jei jaučiate, kad dėmelė jums labai graži, o aplinkui daiktai ir vaizdai tapo dailesni – judate teisinga kryptimi.

Jūs – stebuklas ir paslaptis. Kiekvienas iš jūsų – unikalus, nepakartojamas kūrėjas. Nebūtinai paveikslų. Užtenka kurti meilę, gerus darbus, geras mintis. Ir sukursite pasaulį. Su dar daugiau Gerumo.

Susisiekime

Silvija Smolskaitė

Silvija Smolskaitė

+370 646 19944

info@siguteach.lt
dog

Svarbi informacija

Tai paskaita ir trumpas praktinis užsiėmimas su paroda pabaigoje. (Galimas tik kviečiančiajai pusei sutikus intensyviai padėti)

100 ar daugiau dalyvių.

Visas priemones atsiveža Sigutė Ach.

Tinkama erdvė: patalpa, skirta susitikimams su didele auditorija.

Reikalinga įranga: multimedija, ekranas, garso aparatūra, mikrofonas.
Akvarelės liejimui reikės erdvios patalpos ir paruošto ilgo stalo (30 piešimo vietų), be kėdžių. Turi būti galimybė prisipilti į kibirus vandens ir jį išpilti (kriauklė su vandens čiaupu).
Siena, ant kurios galėtume eksponuoti miniatiūrų „kilimą“.

Reikia, kad asistentais galėtų pabūti pedagogai ar vyresniųjų klasių moksleiviai.

Trukmė: 3 val. ir daugiau. 20-30 min. vienai klasei

Dalyviai turėtų būti truputį informuoti, su kuo jie susitiks, būti pasirengę užduoti klausimus ir išklausyti atsakymų.
Taip pat būtų nuostabu, jei vaikai būtų pamokyti, kaip reikia prašyti autografo (visiškai netinka jų rankytės ar išplėšti sąsiuvinių lapai). Galima iš anksto pasirūpinti užrašų knygele, kuri skirta tik autografams arba įsigyti skirtuką, atviruką su Sigutės Ach (o ne kito autoriaus) piešiniu. Visų puikiausia, žinoma, – knyga, kurią Sigutė Ach yra iliustravusi, taigi, reikėtų pamokyti vaikus atkreipti dėmesį į tai, kas yra autorius ir kas iliustravo knygą, kurią jie įsigyja.

Kaina: nuo 130 eurų vienai klasei.

Galutinė kaina apskaičiuojama 130 eurų dauginant iš klasių skaičiaus.
Į kainą įeina visi ruošiniai ir visos dailės priemonės. Pamokose naudojamos tik profesionalios dailės priemonės.

Užimtumo kalendorius

Susisiekite

Susisiekite