Lėlės, dekoravimas ir kita

1 tema: „Lėlių dirbtuvėlės“

Šis praktinis užsiėmimas – tikras nuotykis tiems, kas mėgsta rankdarbius ir turi įgūdžių.
Jei užsiėmimas trunka vieną dieną (6 akademines valandas), pasigaminsime po vieną maždaug 18 cm aukščio karkasinę lėlę, kurios veidelį lipdysime iš polimerinio lėlių porceliano, skirto lėlių veidams. Taip pat siųsime rūbą lėlei. Gal net sukursime jos biografiją. Jei užsiėmimas trunka dvi dienas (12 akademinių valandų), galima išbandyti tris būdus kurti lėles (karkasinė lėlė su polimerinio lėlių porceliano veidu, mini lėlytė su polimerinio lėlių porceliano veidu, karkasinė skulptūrinė lėlė iš gipsinio audinio) ir įgauti naujos patirties, įgūdžių, įkvėpimo.

Pati trumpiausia pamokėlė šia tema: per 4 akademines valandas sukuriama mini lėlytė su polimerinio lėlių porceliano veidu. Tai dailus rankdarbis, nereikalaujantis didelių nagingumo įgūdžių, o rezultatas – labai graži mergaičiukė, kuri gali jaukiai įsitaisyti net ant švarkelio atlapo.

Lėlė – tai visų pirma pokalbis su savimi. Vėliau tai – modeliavimas, atradimas ir kūrybos džiaugsmas.

Į šį užsiėmimą reikia atsinešti 2–3 litrų tūrio maišelį, pilną įdomių audinio atraižėlių (labai tinka atkirptos jau nebereikalingų rūbų dalys), sagučių, smulkių tekstilei skirtų aksesuarų, galanterijos detalių. Visko, ką metų metus laikome nedidelėse adatų ir sagų dėželėse.


2 tema: „Medžio dekoravimas akriliniais dažais“

Pamokoje išmoksim keletą būdų dekoruoti medinius rėmelius akriliniais dažais ir tušu. Kiekvienam dalyviui numatyti 3 nedideli rėmeliai. Tapyti akriliniais dažais mokysimės ant kartono lakštelių. Tai labai malonus kūrybinis užsiėmimas. Vėliau, įgavę įgūdžių, keliais skirtingais būdais dekoruosim tris rėmelius. Dalyviai turi į šį užsiėmimą atsinešti medinį daiktą, kurį galima (ir negaila) nudažyti – tai gali būti didelis šaukštas, dėžutė ar medinis žaislas. Svarbu, kad jie būtų nedažyti ir neištepti riebalais ar vašku. Tą daiktą dekoruosim ir jis taps dekoratyviniu (jei tai bus šaukštas, gaminimui jis nebetiks). Dirbti su akriliniais dažais malonu ir paprasta. Naudosime profesionalius akrilinius dažus tapybai, jie bekvapiai, gražių, ryškių spalvų.

3 tema: „Kaip iš nieko padaryti kažką“

Pamokoje iš įvairiausių floristinių, tekstilinių ir dailės priemonių gaminsime nesudėtingus dirbinius, kuriuos vėliau galima būtų pagaminti su vaikais mokyklose, dailės būreliuose. Naudosime juvelyrines replytes, karštus klijus, karoliukus, foliją. Kanceliariniais peiliukais pjaustysim kartono lakštus, siūsim knygučių puslapius.

Gaminiai:
Mini užrašų knygutė dekoruotu viršeliu.
Pelėdžiukė vielinėmis kojelėmis arba prisegamas paukštelis.
Vielinis žmogelis.
Sapnų gaudyklė arba vainikas.
Švelnukas iš siūlų kamuoliuko ir tekstilinių elementų.
Vielutės ir karoliukų kompozicija – kalėdinė dekoracija „Mini sodas“.
Kiekvienam darbeliui skiriamos 45 minutės.

Dirbinius galima sugalvoti ir kitokius, pavyzdžiui, jei reikia kačiuko, darysim kačiuką.

Susisiekime

+370 646 19944

info@siguteach.lt
dog

Svarbi informacija

Tai laisvai planuojamos programos, aptariamos pagal konkrečius grupės poreikius.

Trukmė: priklausomai nuo seminaro, susitarimo reikalas.

Dalyvių: iki 10.

Kaina: priklauso nuo poreikių, naudojamų medžiagų, trukmės. Gali kainuoti nuo 10 iki 50 € žmogui. (Jei užsiėmimai ne Vilniuje, skaičiuojamos transporto išlaidos)

Užimtumo kalendorius

Susisiekite

Susisiekite