Knygos

Džiugė

Džiugė

Autorius: Christian Bobin

Iliustravo: Sigutė Ach

Formatas: 13.7 x 20.6 cm

Puslapių skaičius: 96

Viršelis: kietas

Iš prancūzų kalbos vertė Gražina Strigockytė

ISBN: 978-609-441-439-8

Išleidimo metai: 2017

Skirta: nuo 14 metų

Albenas turi paslaptį. Paslaptis – tai tarsi auksas. Auksas tuo gražus, jog blizga. Kad blizgėtų, nereikia jo laikyti paslėpto, reikia ištraukti į dienos šviesą.

Daug kam atrodo, kad Albenas – keistas jaunuolis. Jis tarytum ne iš šio pasaulio, vienišius, atsiskyrėlis, nuolat paskendęs jam vienam matomų vizijų pasaulyje. Tačiau pats Albenas dėl to nesijaudina, juk jis turi nepaprastą dovaną – gebėjimą įžvelgti kitiems nematomą nuostabaus jį supančio pasaulio grožį ir patirti daugeliui neprieinamus kasdienybės stebuklus. Net ir suaugęs jis išlaiko tyrą vaiko širdį, kuri padeda įveikti išbandymus, pripildo jo gyvenimą laisvės, dovanojimo džiaugsmo bei tikros meilės. 

4,79

Balta ir spalvota

Balta ir spalvota

Kiekvienas piešinėlis – tai nedidelis žygdarbis. 

Romantiškas šuoliukas į nežinią, kurią jau išmokau mylėti.

Kas įkvepia dailininkę Sigutę Ach? Kaip atsirado sparnuotos karvytės? Ką reiškia laiptai į dangų, tiltai per jūras ir žvėreliai žmonių akimis? Kiek drąsos reikia, kad tai, kas balta, taptų spalvota? Šis akvarelių, grafikos darbų ir žaismingų įkvėpimų pilnas albumas skiriamas visiems, siekiantiems kurti, ieškoti, džiaugtis ir matyti pasaulyje daugiau grožio, gėrio ir stebuklų.

24,99

Ežiukas rūke

Ežiukas rūke

Autorius: Sergej Kozlov

Iliustravo: Sigutė Ach

Formatas: 19 x 21.2 cm

Puslapių skaičius: 372

Viršelis: kietas

Iš rusų kalbos vertė Dalia Saukaitytė

ISBN: 978-9955-683-97-1

Išleidimo metai: 2015

Skirta: 0 - 99 m.

Jei dar nemokate prietėmiauti, tikrai imsite tai daryti, ypač jei šlapią rudens dangų pakeisite  šiltu ir giliu vasaros vakaro skliautu. Ir jeigu po lietaus netikėtai pradės dygti nepažįstamos ausys, išmoksite nusiteikti filosofiškai – kartais jos tikrai išdygsta be Kiškio...

Po lietučio penktadienį iš žolės kyštelėjo kiškio ausys.
„Kodėl jis čia? – pamanė Meškiukas ir perskėlė pliauską. – Kiškis visada ateina šeštadieniais.“
Papūtė vėjas. Kiškio ausys sulingavo, bet ir vėl atsistojo stačios.
– Stebėtinos ausys! – burbtelėjo Meškiukas ir užsimojo kirvuku. – Ir vėjas joms nė motais...
Meškiukas atsisėdo ant trinkos ir pradėjo stebėti.
Ausys dar truputį ūgtelėjo.
Štai susilygino su pušimi, tada dar šiek tiek paūgėjo, smarkiai išsitempė ir pačiais galiukais įsirėmė į gauruotą dangų.
– Ausys! – šūktelėjo Meškiukas. – Kur jūsų Kiškis?
Ausys sukluso.
– Aš klausiu, kur jūsų Kiškis? – pakartojo Meškiukas.
Ausys pasitrynė viena į kitą, kažką sušnarėjo ir vėl išsitempė – nuo žemės iki dangaus.
– Ko tik nenutinka penktadieniais! – suniurnėjo Meškiukas ir pakilo nuo trinkos.

„Ežiukas rūke“ – trumpų, švelnių ir pašėlusių pasakų rinktinė. Savo paprastumu ir literatūrine verte šios trumpos  istorijos prilygsta A. A. Milno „Mikei Pūkuotukui“, A. de Sent-Egziuperi „Mažajam princui“, tad knyga atvira ir patiems mažiausiems skaitytojams, ir didžiausiems literatūros smaguriams. Nuo padūkusio šėlsmo iki melancholiškos rimties – pačius subtiliausius pasakų paletės tonus išgavo iliustruotoja Sigutė Ach.
Knygos leidimą iš dalies finansuoja Kultūros rėmimo fondas.

Apdovanojimai:

Reikšmingiausias ir meniškiausias 2010 metų vertimas vaikams, apdovanojimą skyrė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.

Knygos ištraukos „Vakaro pasakoje“:
1 dalis
2 dalis
3 dalis 

Skaitytoja Irma sako:
„Šiltos ir tikros iliustracijos, kurios dar geriau padeda pažinti tuos, kurie gyvena šioje knygelėje...

Apie tai, kodėl kievienam verta perskaityti šią knygą.

8,68

Nuspalvink mane

Nuspalvink mane

Formatas: 21 x 29.7 cm

Puslapių skaičius: 24

Viršelis: minkštas

ISBN: 978-609-441-033-8

Išleidimo metai: 2016

Skirta: 3 - 6 m.

Atnaujintas „Spalvink pieštukais“ leidimas!

Pieštukai gali būti tikri draugai, kai tyrinėjant pasaulį prireikia nustatyti, kokio geltonumo yra mėnulis, o kokio – paprastas sūris.

Garsi dailininkė ir iliustruotoja Sigutė Ach kviečia mažylius spalvotą pasaulį matyti dar spalvočiau. Gal net šokoladiškai:)

1,43

Pirmieji kūdikio metai su Ežiuku ir Meškiuku

Pirmieji kūdikio metai su Ežiuku ir Meškiuku

Formatas: 25.7 x 26.1

Puslapių skaičius: 48

Viršelis: kietas

Citatas iš rusų kalbos vertė Dalia Saukaitytė

ISBN: 477-901-943-153-7

Išleidimo metai: 2015

Skirta: 0 - 2 m. 

Šią jaukią kūdikio knygą puošia iliustracijos ir ištraukos iš Sergejaus Kozlovo knygos „Ežiukas rūke“. Simpatiški veikėjai padės išsaugoti pačius pirmuosius jūsų mažylio džiaugsmus, nuotykius ir įvykius – pirmąsias šypsenas, žingsnelius, šventes, fotografijas ir kitus mielus dalykus, kuriuos norėtųsi prisiminti amžinai!

7,40

Bitė Maja ir jos nuotykiai

Bitė Maja ir jos nuotykiai

8,00

Mažoji siuvėja

Mažoji siuvėja

7,52

Širdelės mylimiems vaikeliams

Širdelės mylimiems vaikeliams

Formatas: 15 x 15 cm

Puslapių skaičius: 10

Viršelis: kietas

ISBN: 978-609-441-071-0

Išleidimo metai: 2012

Skirta: 0 - 2 m.

Tėvai vaikelius apgaubia begaline meile. Kasdienis bendravimas jiems atneša daug stebuklingų akimirkų. Tiesiog apsikabinkite, nusišypsokite ir jūsų širdelės nušvis tartum saulutė! 

11 dailininkės Sigutės Ach nupieštų širdelių – tai dovana mažiesiems. Širdelė su žemuoginiais kiškučiais, su plazdančia boružėle, čiulbančiais paukšteliais – maži džiaugsmo trupinėliai, atskleidžiantys begalinę meilę vaikui.

2,89

Paprasti stebuklingi daiktai

Paprasti stebuklingi daiktai

Autorius: Maksas Frajus

Iliustravo: Sigutė Ach

Formatas: 16 x 24 cm

Puslapių skaičius: 276

Viršelis: kietas

Iš rusų k. vertė D. Saukaitytė

ISBN: 978-9955-683-18-6

Išleidimo metai: 2006

Skirta: nuo 14 metų

Maksui buvo skirta tipiško nepritapėlio ir nevykėlio dalia. Tačiau netikėtai jam pavyko atsidurti kitame ir kitokiame pasaulyje, esančiame „anapus“ realybės. Stebuklingame ir žaviame Echo mieste vyksta nuolatinė gėrio ir blogio kova, netrūksta kraupių nutikimų, tačiau čia atsiskleidžia nepaprastos Makso galios, čia jis sutinka tokiomis pat galiomis apdovanotų žmonių ir pasijunta  esąs namie.

Makso nuotykiai Echo labirintuose patiks tiems, kieno fantazija dar sparnuota, humoro jausmas jau išlavėjęs, o širdis nuo gimimo atvira stebuklams.

Makso Frajaus knygos per trumpą laiką tapo bestseleriais Rusijoje.

7,53

Amžinybės glėbyje

Amžinybės glėbyje

Autorius: Maksas Frajus

Iliustravo: Sigutė Ach

Formatas: 16 x 24 cm

Puslapių skaičius: 396

Viršelis: kietas

Iš rusų k. vertė D. Saukaitytė

ISBN: 9955-683-03-1

Išleidimo metai: 2005

Skirta: nuo 14 metų

Kerinti, žaisminga, pagavaus humoro, intelektuali, paslaptinga, subtilių užuominų, žavinga, linksma, sapniška, nuotykinė, juokinga, nepakartojama... Ir taip be galo. Kad būtų aiškiau, paimkite „Alisą stebuklų šalyje“, „Guliverio keliones“, „Harį Poterį“, Debussy muziką, šiek tiek poezijos, džiazo ir gerai suplakite. Gausite svaiginantį kokteilį. Vertimo meistriškumas ne mažiau kvapą gniaužiantis. Tik atsivertus pirmąjį puslapį stačia galva pakliuvau į spąstus. Tad mielai „gripavau“ ištisą savaitę, neatsitraukdama nuo Echo labirintų ir jo gyventojų - didžiųjų magistrų ir jų mokinių, kuriuos prižiūrėjo rinktiniai personažai, sudarantys Jungtinės Karalystės sostinės mažąją slaptosios paieškos kariuomenę. O kelionei tarp pasaulių vadovavo mūsų paralelės žemietis Maksas, ne itin patenkintas gyvenimu čia ir dabar. Tad jį paįvairindavo keistoki sapnai. Kol vieną kartą jo sapnas tapo tikrove. Ir kokia tikrove! Du kart po 400 puslapių tomus ryte prarijau besimėgaudama tekstiniais viražais ir autorės vaizduote. Dabar jokia paslaptis, kad Echo labirintus sukūrė paslaptingoji Marta, kartais gerianti arbatą kur nors Vilniaus senamiestyje. Ir dėl kurios knygų skaitytojai ne tik jos gimtojoje Rusijoje „išeina iš proto“. Nes tie, kas jau perskaitė visas rusiškai, vieningai pripažįsta patekę priklausomybės pinklėsna. Pasak Sigutės Ach, „saldi nelaisvė“. Šį jausmą pažinau ir jis tikrai bauginantis. Tačiau esu pasiryžusi išbandyti likimą ir tapti visų dešimties adepte. Iš tiesų, tai knyga apie gyvenimo pažinimą ir pasaulio suvokimą, draugystę ir meilę, išbandymus ir galimybes, džiazuojančius katinus Elą ir Amstrongą bei meilų gauruotą šunelį Chufą, apie utopinę valstybę ir ne visada tobulus gyventojus. Apie mus kitaip. Tačiau labai įtikinamai. Galiu palinkėti tik vieno - specialių atostogų su Atėjūnu amžinybės glėbyje.
Rasa Gečaitė

7,89